slajder na strone
slider główny
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Powstanie Muzeum Zimnej Wojny im. generała Kuklińskiego!

Drodzy Przyjaciele!

Przez ponad 15 lat Izba Pamięci Generała Kuklińskiego ze wszystkich sił walczyła o dobre imię pierwszego polskiego oficera w NATO. Staraliśmy się informować i edukować o dokonaniach Ryszarda Kuklińskiego dla Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych. Dokładaliśmy największych starań, aby wiedza pochodziła ze zróżnicowanych materiałów źródłowych. Staraliśmy się przygotować obiektywny i docierający do wszystkich środowisk przekaz merytoryczny o polskim bohaterze.

Bez względu na okoliczności, jakie stawiał nam los zawsze byliśmy aktywni. Nie zatrzymała nas pandemia COVID-19, nie zniechęciły odmienne poglądy o Ryszardzie Kuklińskim ani przejściowe problemy administracyjne z najmem lokalu. Dziś możemy mówić o wielkim sukcesie naszej działalności. Izba Pamięci Generała Kuklińskiego odwiedziło ponad sto tysięcy zwiedzających. Współpracowała przy tworzeniu kinowego hitu „Jack Strong”, książki „Generał Kukliński – polska samotna misja” i „Atomowy szpieg”.

Instytucja zorganizowała około 60 wystaw o generale Ryszardzie Kuklińskim w Polsce, Europie i Ameryce. Współtworzyliśmy komiksy, polskie i zagraniczne filmy dokumentalne oraz setki wykładów i konferencji. Nie byłoby to możliwe bez wszystkich ludzi pełnych pasji, którzy pamiętają o Ryszardzie Kuklińskim i jego misji. To dzięki nim, minione 15 lat było tak udane. Nie byłoby to możliwe bez profesora Józefa Szaniawskiego, założyciela Izby Pamięci Pułkownika Kuklińskiego (wówczas) w 2006 roku. Nie byłoby to możliwe bez setek osób, które podarowały Izbie swój czas, wiedzę i umiejętności oraz środki na jej utrzymanie. Ludzi z Polski i Stanów Zjednoczonych.

Dziękujemy!

Wiemy że wszyscy, którzy poznali historię pierwszego polskiego oficera w NATO mieli wrażenie, że zasługuje on na większe muzeum. Dziś po raz pierwszy możemy Wam powiedzieć o największym projekcie Izby Pamięci Generała Kuklińskiego!W drugim kwartale 2022 roku zainicjuje swoją działalność Muzeum Zimnej Wojny im. generała Ryszarda Kuklińskiego! Muzeum będzie prezentowało zimną wojnę przez pryzmat Polski oraz dokonań generała Ryszarda Kuklińskiego. To w Polsce nieustannie walczono z sowiecką dominacją – to z Polski wywodził się Jan Paweł II, Solidarność i generał Ryszard Kukliński. To w Polsce, gdzie najpierw obalono komunizm!

Cała dotychczasowa ekspozycja trafi do nowego, większego lokalu. Muzeum wzbogaci się o dużą liczbę nowych oryginalnych eksponatów, multimediów, zdjęć i dokumentów. Wśród nich dotąd niepublikowane i tajne dokumenty z bloku komunistycznego, w tym Układu Warszawskiego. Będą tam także amerykańskie świadectwa, które dotyczącą wyjątkowej służby Kuklińskiego. Przygotowujemy wiele atrakcyjnych niespodzianek odpowiadającym na potrzeby muzeum trzeciej dekady XXI wieku. W Muzeum Zimnej Wojny nie zabraknie opowieści o punktach zapalnych tego okresu, gdzie sowiecki imperializm i komunizm spotykały się ze sprzeciwem sił wolnego świata pod wodzą USA. Niedługo rozpoczniemy zupełnie nowy, ekscytujący etap w naszej działalności, mamy nadzieję że tak jak przez minione 15 lat dalej będziecie z nami. Tylko razem walka o dobre imię generała Ryszarda Kuklińskiego może się udać.

Do czasu otwarcia Muzeum Zimnej Wojny, Izba Pamięci Generała Kuklińskiego będzie czynna w stałych godzinach, od wtorku do niedzieli od godz. 11.00 do 18.00. Do zobaczenia!

Realizacja projektu Warszawa Muzeum Zimnej Wojny nie byłaby możliwa bez wsparcia KGHM to my oraz LOTTO. Radość wygrywania

Strona Muzeum Zimnej Wojny dostępna jest pod adresem:

www.muzeumzimnejwojny.com