slajder na strone
slider główny
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Wspólne zwiedzanie Wirtualnego Muzeum Generała Kuklińskiego

Szanowni Państwo,

 Muzeum Izba Pamięci Generała Kuklińskiego i Fundacja Józefa Szaniawskiego zaprasza do wspólnego zwiedzania wirtualnego muzeum pierwszego polskiego oficera w NATO, płk. Ryszarda Kuklińskiego awansowanego pośmiertnie, w 2016 roku, do stopnia generała brygady. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zespół muzeum, przy wsparciu specjalistów od aranżacji techniką 3D, przygotował całkowicie nową rozszerzoną ekspozycję, która umożliwia poznanie świata przedzielonego żelazną kurtyną. 

Wirtualne muzeum nie jest odwzorowaną przestrzenią istniejącej placówki, a zostało zaprojektowane od samego początku, dzięki czemu składa się z kilkunastu przestrzeni, w tym m.in. z gabinetu ze Sztabu Generalnego w Warszawie, wnętrza kwatery CIA w Langley, jachtu „Legia” czy sali sądowej, w której Kukliński został skazany wyrokiem zaocznym na karę śmierci. Można w nich spotkać sowieckich przywódców spoglądających z trybuny Mauzoleum Lenina czy oficera sztabu pochylonego nad sowieckimi planami uderzenia jądrowego na basen Morza Śródziemnego, które nie są prezentowane w żadnym innym miejscu. 

Po Wirtualnym Muzeum oprowadzać będzie Filip Frąckowiak – dyrektor muzeum Izba Pamięci Generała Kuklińskiego. 

Zwiedzanie odbędzie się 11.02.2021 r., o godzinie 14:00 oraz godzinie 19:00 na fanpage’u Izby Pamięci Generała Kuklińskiego 

Strona Muzeum Zimnej Wojny dostępna jest pod adresem:

www.muzeumzimnejwojny.com